נציגנו עומדים לשירותכם בכל
שאלה, פניה או בקשה:


מלאו את הטופס הבא וניצור קשר בהקדם!

קולטי שמש

קולט שמש הוא חלקו של דוד השמש המשמש להמרת אנרגיית האור לחום. קולט השמש בנוי בדרך כלל בצורת מלבן, וצבוע בצבע כהה מיוחד אשר קולט שמש. בתוכו מפותל צינור נחושת ובתוכו מים. המים מתחממים מאור השמש, מן החום שפולט המשטח הכהה, ומן האוויר החם הנוגע בצינור. הם עולים למעלה אל הדוד.
 
שני סוגי חומרים שונים משמשים היום לייצור דודי שמש: ברזל מגולוון ( סקדיול 40) ונחושת. יתרונם של קולטי הברזל הוא שהם אינם מתפוצצים כאשר קופאים המים בקולט, לכן הם מתאימים להרכבה במקומות קרים. 

 

קולטי הנחושת, לעומתם, מחממים מהר יותר את המים ושומרים על חומם זמן ארוך יותר. לכן באזורים בהם אין טמפרטורות נמוכות עדיף להתקין קולטי נחושת, מה גם שאלה עמידים יותר וקלים יותר לתיקון.

אנו ברשת סולאר עובדים עם קולטי שמש מן היצרנים הגדולים בלבד. הסיבה לכך היא שהיצרנים הגדולים משתמשים במכונות מיוחדות, המלחימות את עלי הנחושת לצינורות בהלחמה חשמלית. זוהי הלחמה מושלמת, המאפשרת, בניגוד להלחמה הידנית של היצרנים הקטנים, להגיע למעבר חום אופטימאלי ולחימום מים טוב יותר בעקבות כך. כן אנו מקפידים שהקולט אותו אנו מרכיבים יהיה בעל מסגרת פח מגולוון או במסגרת אלומיניום, ושהקולט עצמו יהיה צבוע בצבע אפוקסי. לכן אורך החיים של הקולטים המורכבים ברשת סולאר הינו גבוה יותר.
 
אנו ברשת סולאר מקפידים מאד על התאמת הקולט לדוד. התקן מחייב תפוקת 41 קילו קלוריות על ידי הקולט על כל ליטר מים שבדוד. אנו מקפידים לעמוד בתקן הזה, מה שמעלה את אורך חיי הקולט ומשפר את ביצועיו.

 
 
סולאר דודי שמש וחשמל
מרכז שיווק: 072-33-80-711
|